Ogłoszenia – 4 września 2016 r.

XXIII Niedziela Zwykła

• W dniach 16 i 17 września br. odbędzie się doroczna Pielgrzymka Ludzi Morza na Jasna Górę. W programie: Apel Jasnogórski, Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ryszarda Kasyny, Prelekcja: Ratowanie życia na morzu jako przesłanie Bożego Miłosierdzia, Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich. Bliższe informacje w gablotce.
  • W dzisiejszą niedzielę po Mszy świętej o 10:30 spotkanie rodziców dzieci klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią w naszej parafii do sakramentu pokuty i eucharystii, o godzinie 13:45 spotkanie w kościele w sprawie parafialnego wyjazdu na Dolny Śląsk, zaś o 14:15 comiesięczne spotkanie Żywego Różańca. Dzisiaj także wieczorna Msza święta o godzinie 16:00.
  • W przyszłą niedzielę będę nieobecny, gdyż na zaproszenie parafii we Władysławowie będę głosił kazania i zbierał wraz z przedstawicielami rady parafialnej pieniądze do puszek na budowę naszego kościoła. Msze św. poprowadzi wikariusz z Władysławowa. W przyszłą niedzielę taca budowlana z przeznaczeniem na ocieplenie dachu świątyni i montaż małych okien pod witraże.
  • Zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii w bieżącym roku szkolnym 18 września po Mszy świętej o 10:30 w kościele. To zaproszenie kieruję do młodzieży klas II i III gimnazjum. Spotkanie dla rodziców młodzieży bierzmowanej w tą samą niedzielę po mszy świętej o 16:00.
  • W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia we czwartek Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w piątek wspomnienie błogosławionej Anieli Salawy, Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu Bożych łask.
  • Pragnę serdecznie podziękować wszystkim za obecność i zaangażowanie w przebieg piątkowej uroczystości wprowadzenia mnie na urząd proboszcza.
  • Do piątkowego posprzątania kościoła prosimy mieszkańców domów przy ulicy Zielonej i Domowej.
  • Polecam Waszej uwadze Gość Niedzielny i nasz parafialny biuletyn.
  • Witając wszystkich Gości dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia.

Modlitwa o udzielenie łaski przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Świętego Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego, jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą. Amen.

Ks. Sławomir Skoblik