Ogłoszenia – 4 grudnia 2016 r.

XVII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie
II Niedziela Adwentu – 4 grudnia 2016 r.

• W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość odpustową oraz XVII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, dlatego przy wyjściu ministranci zbierają ofiary na tę pomoc. Gościmy wśród nas o. jezuitę, który przez cały dzień głosi okolicznościową homilię.
  • Dziś o godzinie 14:15 w kościele spotkanie Żywego Różańca. Dziś o godzinie 16:00 suma odpustowa ku czci świętej Barbary.
  • W adwencie zapraszamy do udziału w roratach, które w naszej parafii będą odprawiane od poniedziałku do soboty: we wtorki, czwartki, soboty o 6:30, w poniedziałki, środy i piątki o 17:00. Hasło tego rocznych rorat: W domu Królowej. Do udziału we wspólnych roratach wraz z małym Gościem Niedzielnym zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, i prosimy wszystkich o przyniesienie lampionów. Pod koniec rorat docenimy wytrwałe dzieci i nagrodzimy najciekawsze własnoręcznie wykonane lampiony
  • W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas wieczornej Mszy świętej poświęcimy medaliki i krzyżyki dzieci pierwszokomunijnych, po Mszy świętej spotkanie dla rodziców w salce na plebanii.
  • W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na cele budowlane.
  • Parafialna zabawa karnawałowa odbędzie się w remizie OSP 11 lutego. Zapisy w sklepie u pana Daniela. Koszt od pary 200 złotych.
  • U ministrantów można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, Biuletyn parafialny i „Mały Gość Niedzielny” przydatny do przeżycia tegorocznych rorat.
  • Kalendarze parafialne w cenie 25 złotych można nabyć po Mszy świętej u radnych pod chórem kościoła, także wigilijne świece Caritas w cenie 6 złotych.
  • Już dzisiaj chciałbym, aby przedstawiciele grup parafialnych zarezerwowali sobie czas na spotkania opłatkowe po wieczornej Mszy świętej: LSO i lektorki: 27 grudnia, Żywy Różaniec: 28 grudnia, Rada Parafialna: 29 grudnia, chór: 23 stycznia.

Zapraszając do dobrego przeżycia adwentu m. in. przez udział w roratach, życzymy wszystkim dobrego tygodnia. Prośmy Boga, by nam na ten czas błogosławił.

Modlitwa o udzielenie łaski przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Świętego Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego, jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą. Amen.

Ks. Sławomir Skoblik