Ogłoszenia – 30 lipca 2017 r.

XVII Niedziela Zwykła – 30 lipca 2017 r.

• Pojutrze rozpoczniemy sierpień – miesiąc ważnych dla Polski rocznic i wydarzeń, wśród których znajduje się 73. rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego [1 VIII], 61. rocznica Jasnogórskich Ślubów Narodu, 97. Cudu nad Wisłą, a także 37. rocznica narodzin „Solidarności”. Od 1984 r. sierpień obchodzony jest jako miesiąc trzeźwości, bowiem powagę tych wydarzeń, wielu podkreśla m.in. podejmowaną abstynencją i modlitwą o trzeźwość narodu, do czego zachęca nas jak co roku także Episkopat Polski.
  • W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Ignacego Loyoli (odpust w Jastrzębiej Górze) w piątek świętego Jana Marii Vianneya, w niedzielę święto Przemienienia Pańskiego.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek (adoracja od godz. 9.15-10.15) i I piątek miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.00. Msza św. o godz. 18.00 wotywna o NSPJ, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do NSPJ oraz Akt Ofiarowania. W tym dniu od godziny 9.00 ksiądz proboszcz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o godz. 17.00 jest wotywną o Niepokalanym Sercu NMP.
  • Spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godzinie 14:15 w kościele.
  • Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” i zaopatrzyć się w biuletyn.
  • Podobnie jak w ubiegłym roku, na początku sierpnia przedstawiciele rady parafialnej będą roznosić po parafii opieczętowane koperty na budowę kościoła. Dobrowolne ofiary będzie można anonimowo złożyć do koperty i położyć w niedzielę na tacę. Przeznaczone zostaną one na prace w kaplicy za prezbiterium, dokończenie wymiany okien w kościele i w tejże kaplicy. Przymierzamy się także powoli do drzwi do kościoła. Jest ich 7, w tym dwoje podwójnych. Dziś w Jastarni, za tydzień na Helu, następnie w Chałupach i we Władysławowie ks. proboszcz głosi kazania i zbiera pieniądze na budowę kościoła.

Trwają wakacje, witając przybyłych do nas Gości dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ks. Sławomir Skoblik