Ogłoszenia – 11 września 2016 r.

XXIV niedziela zwykła

• Rozpoczyna się tydzień wychowania, o którym słyszeliśmy w ubiegłą niedzielę w Liście episkopatu.
  • 16 i 17 września bieżącego roku odbędzie się doroczna Pielgrzymka Ludzi Morza na Jasna Górę. Bliższe informacje w gablotce i na stronie internetowej parafii.
  • Dzisiaj taca budowlana z przeznaczeniem na ocieplenie dachu świątyni i montaż małych okien pod witraże. Bóg zapłać.
  • Zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii w bieżącym roku szkolnym 18 września po Mszy świętej o 10:30 w kościele. To zaproszenie kieruję do młodzieży klas II i III gimnazjum. Spotkanie dla rodziców młodzieży bierzmowanej w tą samą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 16:00.
  • Spotkanie ministrantów młodszych w sobotę o godz. 10:00 w salce ministranckiej. W sobotę na godz. 11:00 do salki parafialnej zapraszam dziewczęta od czwartej klasy wzwyż, które chciałyby posługiwać w liturgii słowa w czasie mszy świętej, zwłaszcza o godzinie 10:30.
  • W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia jutro wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, we wtorek wspomnienie świętego Jana Chryzostoma, w środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w czwartek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, w piątek wspomnienie męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupaSolenizantom i Jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święto składamy serdeczne życzenia wielu Bożych łask i wstawiennictwa świętych patronów.
  • Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” i biuletyn parafialny.
  • Do piątkowego posprzątania kościoła prosimy mieszkańców domów przy ulicy GościnnejPoprzecznej.

Modlitwa o udzielenie łaski przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Świętego Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego, jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą. Amen.

Ks. Sławomir Skoblik