Ksiądz Sławomir Skoblik – wikariuszem naszej parafii

ks skoblik30 maja 2016 roku ks. Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź mianował księdza Sławomira Skoblika dotychczasowego wikariusza Parafii Wniebowzięcia NMP w Gdańsku (Bazylika Mariacka) wikariuszem naszej parafii.

Ksiądz Sławek ma 40 lat, pochodzi z Gdańska. Ukończył gdańską Topolówkę i Gdańskie Seminarium Duchowne. Został wyświęcony na kapłana w Roku Jubileuszowym 2000 i posłany na sześć lat do parafii w Chwaszczynie, następnie w latach 2006-2009 był wikariuszem Parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku – Chełmie, a od 2009 roku pełnił funkcję wikariusza przy bazylice Mariackiej, mając za przełożonych trzech kolejnych proboszczów: ks. infułata Stanisława Bogdanowicza, ks. Zbigniewa Zielińskiego i obecnego ks. prałata Ireneusza Bradtke.

Dwa miesiące był administratorem Bazyliki Mariackiej po wyborze ks. Zbigniewa Zielińskiego na biskupa pomocniczego naszej archidiecezji. W latach 2008-2011 odbywał studia specjalistyczne w zakresie doskonalenia w teologii na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, zdobywając kościelny tytuł licencjata z teologii.

Ksiądz Sławek katechizował dzieci i młodzież w Szkole Podstawowej w Gdańsku – Oliwie, w Chwaszczynie, w Tuchomiu. W Gdańsku uczył religii w Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II i w Gimnazjum nr 8 i Technikum Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej.

Ksiądz Sławek interesuje się historią Kościoła, historią regionu, chętnie jeździ na rowerze i lubi spacery. Ks. Sławek był już w naszej parafii przed paroma laty w funkcji kapelana ks. infułata Stanisława Bogdanowicza w czasie jego posługi wizytacyjnej jako wikariusza generalnego arcybiskupa gdańskiego. I szafarza sakramentu bierzmowania.

dekret