<b>Ogłoszenia</b> – 25 sierpnia 2024r.

XXI Niedziela Zwykła – 25 sierpnia 2024 r.

1. Gościmy dzisiaj s. Irenę z Instytutu Miłosierdzia Bożego, którego założycielem jest bł. ks. Michał Sopoćko. Siostra po mszy św. rozprowadzać będzie książki swojego autorstwa o czterech podstawowych formach Kultu Miłosierdzia Bożego. Cena jednej publikacji – 15 PLN.
  2. Wszystkich gości, których serdecznie witamy, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godz. 15.00. W środę w naszej parafii po Mszy św. Nowenna do MBNP, w czwartek od 9.15-10.15 Godzina Święta. Do końca sierpnia w godzinach 18.45-20.45 można wejść na wieżę kościoła w Chłapowie, aby podziwiać panoramę okolicy.
  3. Do 1 września w kościele trwa wystawa prac plastycznych, czynna po każdej Mszy św., zorganizowana przez dzieci i młodzież, a także przez wąską grupę dorosłych ze Stowarzyszenia Pasjonatów Malarstwa. Członkowie w/w Stowarzyszenia są mieszkańcami Chłapowa i okolic. Zachęcamy do jej odwiedzenia. Zakup obrazów o tematyce religijnej jest cegiełką na budowę kościoła.
  4. W liturgii przypada jutro uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, we wtorek wspomnienie św. Moniki, w środę wspomnienie św. Augustyna, w czwartek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia
  5. W przyszłą niedzielę powraca porządek powakacyjny nabożeństw i zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Spotkanie Żywego Różańca o godz. 14.15 w kościele.
  6. Rozpoczęcie roku szkolnego 2 września. Msza św. o 8.00. Kwadrans przed Mszą św. okazja do spowiedzi świętej.
  7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 10 PLN i biuletyn parafialny za 4 PLN.
  8. Przy skarbonce na budowę kościoła są wyłożone cegiełki informujące o poczynionych i bieżących inwestycjach. Jakby ktoś chciał z wczasowiczów złożyć anonimowo ofiarę na budowę kościoła na tacę, czy przesłać na konto, może je wziąć ze sobą.
  9. Polecamy Waszej pamięci skarbonkę na sprzątanie kościoła.
  10. W tym tygodniu biuro czynne w sobotę od 8.00 do 9.00.
  11. W niedzielę 1 września na Mszy św. o 10.30 poświęcimy tornistry i przybory szkolne. W niedzielę 15 września o 9.45 w kaplicy przy zakrystii spotkanie dla rodziców dzieci klas III, które w przyszłym roku kalendarzowym przystąpią w naszej parafii do I Komunii św.
  12. Intencje na 2025 rok będą przyjmowane w biurze parafialnym po 1 października.