Ogłoszenia – 26 maja 2024 r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy okres obowiązkowej komunii św. wielkanocnej.
  2. W tym tygodniu biuro czynne tylko w poniedziałek, ostatnie majówki dla dzieci tylko w poniedziałek i piątek o godz. 16.00 w kościele.
  3. W środę przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, ale liturgia Mszy św. wieczornej jest z uroczystości Bożego Ciała.
  4. W środę 29.05 o godz. 16.00. przed kościołem próba dzieci sypiących kwiatki na Boże Ciało. Zapraszamy serdecznie wszystkie chętne dziewczynki.
  5. W czwartek przypada nakazana Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o 8.00, 10.30. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy tradycyjna procesja. Prosimy o zabranie ze sobą książeczek do nabożeństwa, aby śpiewać na przemian z orkiestrą pieśni eucharystyczne. Nabożeństwo majowe w tym dniu po rannej Mszy św. o 8.00. Nie będzie Mszy św. o 16.00!
  6. W piątek przypada święto Nawiedzenia NMP (odpust w Jastarni). W tym dniu przed południem odwiedzę stałych zgłoszonych chorych z posługą sakramentalną.
  7. W sobotę wspomnienie św. Justyna męczennika.
  8. Nabożeństwa majowe do piątku i w sobotę ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. W tym roku z racji prac budowlanych wokół kościoła nie będzie procesji w oktawie Bożego Ciała. Długi weekend i wzmożony ruch we wsi nie pozwala chodzić z procesją po ulicach bez asystencji służb drogowych: policji i straży miejskiej
  9. U ministrantów można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i nasz parafialny biuletyn.
  10. Serdecznie dziękuję za ofiary składane do puszki na sprzątanie kościoła i kwiaty oraz orkiestrę.
  11. Za tydzień spotkanie Żywego Różańca połączone z nabożeństwem czerwcowym o 14.15.

Witając przybyłych do nas Gości, dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania Dnia Pańskiego. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik