<b>Ogłoszenia</b> 11 sierpnia 2024r.

XIX Niedziela Zwykła – 11 sierpnia 2024 r.

1. Trwa sierpień – miesiąc ważnych rocznic, wśród których znajduje się 80. rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego [1 VIII], 68. rocznica Jasnogórskich Ślubów Narodu, 104. Cudu nad Wisłą, a także 44. rocznica narodzin „Solidarności”. Od 1984 r. sierpień obchodzony jest jako miesiąc trzeźwości, bowiem powagę tych wydarzeń, wielu podkreśla m.in. podejmowaną abstynencją i modlitwą o trzeźwość narodu, do czego zachęca nas jak co roku Episkopat Polski.
  2. W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – doroczne patronalne święto odpustowe we Władysławowie. Środowa wieczorna Msza św. w naszej parafii o 17.00 przynależy już do uroczystości nakazanej. W tę uroczystość, zwaną także Świętem Matki Bożej Zielnej, tradycyjnie pod koniec Mszy św. błogosławimy przyniesione naręcza zbóż i ziół oraz owoce jako wyraz naszej wdzięczności za dary ziemi. Tego dnia obchodzone jest także Święto Wojska Polskiego. W naszej parafii Słowo Boże wygłosi ks. kanonik Krzysztof Nowak z Gdańska – Migowa, który będzie po Mszy św. kwestował na budowę kościoła.
  3. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia przypadają następujące wspomnienia: w poniedziałek św. Maksymiliana Marii Kolbego, w środę Rocznica Poświecenia Bazyliki Archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie, w sobotę św. Jacka Odrowąża. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu Bożych łask.
  4. Wszystkich gości, których serdecznie witamy, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godz. 15.00. W środę w naszej parafii po Mszy świętej Nowenna do MBNP, w czwartek od 9.15-10.15 Godzina Święta. Spowiedź święta przed mszami świętymi.
  5. W dni powszednie w lipcu i sierpniu po wieczornej Mszy sw. można wejść na wieżę kościoła w Chłapowie, aby podziwiać panoramę okolicy. Wejście jest płatne w postaci cegiełki na budowę kościoła: odpowiednio 12 PLN i 8 PLN.
  6. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 10 PLN i biuletyn parafialny za 4 PLN. Przy klęczniku z relikwiami św. Jana Pawła II zaopatrzyć się za dobrowolną ofiarą w książeczkę promującą Kult Bożego Miłosierdzia.
  7. Przy szklanej skarbonce są wyłożone cegiełki na budowę kościoła z informacją proboszcza o bieżących inwestycjach. Jakby ktoś chciał z wczasowiczów czy parafian złożyć anonimowo ofiarę na budowę kościoła na tacę, czy przesłać na konto, może je wziąć ze sobą.
  8. Po niedzielnych mszach lektorki będą rozprowadzać pod kościołem słodkie przekąski. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele budowy kościoła. Cegiełka za jedną słodycz wynosi 7 PLN.
  9. Przez całe wakacje w kościele będzie wystawa prac plastycznych, czynna po każdej Mszy Świętej, zorganizowana przez dzieci i młodzież, a także przez wąską grupę dorosłych ze Stowarzyszenia Pasjonatów Malarstwa. Członkowie w/w Stowarzyszenia są mieszkańcami Chłapowa i okolic. Zachęcamy do odwiedzenia jej. Będzie także możliwość nabycia obrazów. Zakup obrazów o tematyce religijnej jest cegiełką na budowę kościoła.
  10. Biuro parafialne w wakacje czynne w soboty od 8.00 do 9.00.
  11. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Meksyku w czasie zimowych ferii. Bliższe informacje w biuletynie dzisiejszym na facebook’u parafialnym i gablotce. Zapisy u ks. proboszcza.
  12. W przyszłą sobotę i niedzielę – 17 i 18 sierpnia ks. proboszcz Zbigniew Drzał z Gdańska wygłosi w naszej wspólnocie na wszystkich Mszach św. homilię na temat Oblicza Pańskiego przedstawionego na Całunie Turyńskim. Ten nienamalowany przez człowieka Obraz był przedmiotem refleksji wielu świętych m.in. Jana Pawła II, który powiedział, że kontemplacja Oblicza Chrystusa jest programem dla Kościoła na trzecie tysiąclecie. Będziemy mieli okazję nabyć obraz Oblicza Pańskiego, a także książkę i płytę CD na temat widzialności Boga opartą o nauczanie Pisma Świętego oraz tradycji Kościoła, autorstwa ks. Zbigniewa w cenie 40 zł. Są to cegiełki na rzecz budowy przedszkola parafialnego dla dzieci z niepełnosprawnościami w Gdańsku. Wszyscy Darczyńcy otrzymają pamiątkowy różaniec do siedmiu boleści Matki Bożej wraz z rozważaniami.