<b>Ogłoszenia</b> – 04.08.2024r.

XVIII Niedziela zwykła 2024-08-04

1. Trwa sierpień – miesiąc ważnych rocznic, wśród których znajduje się 80. rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego [1 VIII], 68. rocznica Jasnogórskich Ślubów Narodu, 104. Cudu nad Wisłą, a także 44. rocznica narodzin „Solidarności”. Od 1984 r. sierpień obchodzony jest jako miesiąc trzeźwości, bowiem powagę tych wydarzeń, wielu podkreśla m.in. podejmowaną abstynencją i modlitwą o trzeźwość narodu, do czego zachęca nas jak co roku Episkopat Polski.
  2. Dziś spotkanie Żywego Różańca o godz. 14.15 w kościele.
  3. Dziś ojcowie oblaci rozprowadzają kalendarze misyjne na 2025 rok.
  4. W tym tygodniu przypada we wtorek święto Przemienienia Pańskiego, w czwartek wspomnienie św. Dominika, w piątek święto Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy, w sobotę święto św. Wawrzyńca, Pamiętając o obchodzących w tym tygodniu swoje święta, drogim Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia
  5. Wszystkich gości, których serdecznie witamy, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godz. 15.00. W środę w naszej parafii po Mszach świętych Nowenna do MBNP, w czwartek od 9.15-10.15 Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, i zaopatrzyć się w biuletyn, a także nabyć kalendarz na 2025 rok w cenie 30 PLN .
  7. W dni powszednie w lipcu i sierpniu po wieczornych Mszach świętych można wejść na wieżę kościoła w Chłapowie, aby podziwiać panoramę okolicy. Wejście jest płatne w postaci cegiełki na budowę kościoła: odpowiednio 12 PLN i 8 PLN.
  8. Dla turystów, którzy chcą się włączyć w dzieło budowy kościoła są także z tyłu przy szklanej skarbonce wyłożone cegiełki i foldery przygotowane przez kurię biskupią, prezentujące wydarzenia związane z parafiami naszego środkowego Wybrzeża.
  9. Po niedzielnych mszach lektorki będą rozprowadzać pod kościołem słodkie przekąski. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele budowy kościoła. Cegiełka za jedną słodycz wynosi 7 PLN.
  10. Przez całe wakacje w kościele będzie wystawa prac plastycznych, czynna po każdej Mszy Świętej, zorganizowana przez dzieci i młodzież, a także przez wąską grupę dorosłych ze Stowarzyszenia Pasjonatów Malarstwa. Członkowie w/w Stowarzyszenia są mieszkańcami Chłapowa i okolic. Zachęcamy do odwiedzenia jej. Będzie także możliwość nabycia obrazów.
  11. Biuro parafialne w wakacje czynne w soboty od 8.00 do 9.00.
  12. Za tydzień kolekta budowlana. Na mszach św. o 10.00 i 11.30 oprawę muzyczna zapewni nasza dziecięca schola, która po tych mszach św. będzie kwestować na stroje.
  13. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Meksyku w czasie zimowych ferii. Bliższe informacje w biuletynie dzisiejszym na facebook’u parafialnym i gablotce. Zapisy u księdza proboszcza.