<b>Ogłoszenia</b>- 21 lipca 2024r.

XVI Niedziela Zwykła – 21 lipca 2024 r.

1. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. przed kościołem poświęcenie pojazdów. Ofiary zebrane za pamiątkowe breloczki przeznaczone są na cele misyjne. Dzisiaj zbiórka charytatywna dla Faustyny Krepel ze Swiecina. Dziewczynka urodziła się w 2021 r. z wadami rozwoju i zaburzeniami całego organizmu. W swoim krótkim życiu przeszła operację wady serca.  Powtórny zabieg czeka ją w momencie osiągnięcia wagi 10 kg. Dodatkowo ma problemy z wątrobą, żołądkiem, nerkami, powiększonymi źrenicami oraz wzmożonym napięciem mięśniowym. Wymaga ciągłych konsultacji: kardiologa, genetyka, okulisty, gastrologa, gastroenterologa, neurologa, hepatologa, nefrologa oraz fizjoterapeuty.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o 11.30 i o 19.00 występ „Małego Chóru Wielkich Serc”. Mały Chór Wielkich Serc to grupa ponad 50 dzieci w wieku  od 6 do 16 lat. Zespół istnieje od 27 lat, nagrał 9 płyt i koncertuje dając radość ludziom i Chwalę Panu Bogu. Założycielem jest franciszkanin o. Piotr Kleszcz, który jest autorem utworów wykonywanych przez zespół. Podczas koncertu przewidujemy konkursy dla dzieci z nagrodami. Serdecznie zapraszamy.”
  3. Wszystkich gości, których serdecznie witamy, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godz. 15.00. W środę w naszej parafii po Mszach świętych Nowenna do MBNP, w czwartek od 9.15-10.15 Godzina Święta. Spowiedź święta codziennie przed Mszą św.
  4. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Marię Magdalenę, we wtorek św. Brygidę, w środę św. Kingę, w czwartek św Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, w piątek św. Joachima i Annę, (odpust w Chałupach). Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
  5. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 10 PLN, i zaopatrzyć się w biuletyn w cenie 4 PLN. Jest do nabycia kalendarz parafialny w cenie 30 PLN na przyszły rok jako cegiełka na budowę kościoła i pamiątka z Chłapowa,
  6. W dni powszednie w lipcu i sierpniu można wejść na wieżę kościoła w Chłapowie, aby podziwiać panoramę okolicy. Platforma widokowa umieszczona na 20 metrze wysokości wieży, powiększona o 30 metrowe wzniesienie Chłapowa nad poziom morza rozszerza perspektywę i pozwala przy optymalnej pogodzie zobaczyć w całej krasie Półwysep Helski. Wejście jest płatne w postaci cegiełki na budowę kościoła: odpowiednio 12 PLN i 8 PLN. W razie niepogody wieża będzie zamknięta.
  7. Dla turystów, którzy chcą się włączyć w dzieło budowy kościoła są także z tyłu przy szklanej skarbonce wyłożone cegiełki.
  8. Po niedzielnych mszach lektorki będą rozprowadzać pod kościołem słodkie przekąski. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele budowy kościoła. Cegiełka za jedną słodycz wynosi 7 PLN.
  9. Przez całe wakacje w kościele będzie wystawa prac plastycznych, czynna po każdej Mszy Świętej, zorganizowana przez dzieci i młodzież, a także przez wąską grupę dorosłych ze Stowarzyszenia Pasjonatów Malarstwa. Członkowie w/w Stowarzyszenia są mieszkańcami Chłapowa i okolic. Zachęcamy do odwiedzenia jej. Będzie także możliwość nabycia obrazów.
  10. Biuro parafialne w wakacje czynne w soboty od 8.00 do 9.00.
  11. Polecamy waszej uwadze skarbonkę z ofiarami na rzecz sprzątania kościoła. Trwają wakacje, witając przybyłych do nas Gości dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia.